Alipaşa Mah. Çevik Sk. No:1 D:4 Çorlu/Tekirdağ

Şirket Kuruluşu Nedir?

Kendi işinin patronu olmak isteyenler şirket kurma prosedürlerini merak ediyor. Şirket kurmanın aşamaları, maliyeti, üretim kapasitesini gösteren kapasite raporları ve diğer tüm detaylar başarılı bir şirket kuruluşu için titizlikle planlanmalıdır.

Şirket kuruluşu genellikle bir kaç günde tamamlanıyor. Bu aşamada şirketin faaliyetlerini idame ettirebilmesi için yeterli sermayeye sahip olması gerekiyor. Şirket Anonim ya da Limited olsun prosedürlere uygun kurulmalıdır.

Şirket Kuruluşu Prosedürleri

Şirket kuruluşu prosedürleri kurulacak şirketin ortaklık yapısına ve türüne göre değişiklik gösterir. Prosedürlere uygun olarak kurulduktan sonra şirket faaliyete başlayabilir.

Şirket kuruluş aşamaları şu iki basamaktan oluşur:

  • Vergi dairesine kayıt
  • Ticaret sicilini tescil ettirmek

KDV iadesi fatura, irsaliye gibi belgeler faaliyete başlarken çıkartılır. Çalıştırılacak işçiler için de SGK’ya başvurulur. Prosedüre uygun kurulan şirket artık​​​​​​ banka hesabı açtırabilir.

Çorlu Şirket Kuruluşu

Şirket kuruluş işlemleri için şahsen uğraşabilirsiniz. Fakat bir uzmandan destek almanız süreci daha hızlı tamamlamanızı sağlayacaktır. Şirketleşme sürecinde Hukuk Müşaviri veya Mali Müşavirinden profesyonel destek almak çıkabilecek sorunların da önüne geçmeyi sağlar.

Çorlu şirket kuruluşu ile hayalini kurduğunuz şirkete sahip olabilirsiniz. Tüm yasal ve hukuki süreci tecrübeli ekibi ile takip ediyorlar. Prosedürlere uygun, sorunsuz bir şirket işleyişi için ihtiyacınız olan kuruluş için 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Eğitimli ve alanında uzman kadrosu ile şirket kuruluşunun tüm aşamalarında büyük kolaylık sağlıyorlar.

Leave a comment